BlackBerry 9900 Bold otrzymuje certyfikat MasterCard

BBNEWS
BBNEWS
07.10.2011

W momencie premiery Bolda 9900, zastosowań umieszczonego w nim NFC nie było zbyt wiele – mogliśmy najwyżej wymieniać z innymi użytkownikami BlackBerry (z podobną technologią) linki do stron WWW. Na szczęście z dnia na dzień do sieci trafiają kolejne informacje świadczące o pojawianiu się nowych możliwości dla tego rozwiązania.

Tym razem jest to informacja niezwykle istotna – BlackBerry 9900 otrzymał bowiem certyfikat programu Mobile MasterCard, tym samym stając się drugim na świecie telefonem (po Samsungu Nexus S) spełniającym rygorystyczne wymagania producenta kart płatniczych.

Oprócz MasterCard, do grona producentów wspierających technologię NFC w terminalach BlackBerry dołączył niedawno HID Global, zajmujący się produkcją różnego rodzaju czytników współpracujących właśnie z tym rozwiązaniem.

W związku z uzyskaniem tego certyfikatu bardzo prawdopodobne jest, że w niezbyt odległej przyszłości będziemy mogli zamienić nasz telefon w kartę płatniczą (lub klucz) bez większych trudności.

Spośród wszystkich najnowszych modeli produkcji Research In Motion, w NFC wyposażony jest właśnie Bold 9900/9930 oraz Curve 9350/9360/9370. Możliwe, że do tego grona dołączy w najbliższym czasie również niepotwierdzony jeszcze oficjalnie Bold 9790 oraz Curve 9380.

 

via: pocketberry/nerdberry