[AKTUALIZACJA] Wikitude 6.3.8

Avatar
Jakub Hajost
16.01.2012

Wikitude

Wikitude, czyli nagradzana przeglądarka Rozszerzonej Rzeczywistości, uzyskała dziś niewielką aktualizację obu wersji: dla urządzeń pracujących na BlackBerry OS 6, oraz dla terminali z BBOS 7 i wbudowanym kompasem.

Producent poinformował, że zostały poprawione pomniejsze błędy oraz dodano drobne adaptacje tekstowe dostosowujące rozmowy w Rozszerzonej Rzeczywistości do rozmów poprzez BlackBerry Messenger.

Aplikacja, dzięki wykorzystaniu cyfrowego kompasu, pozwala na korzystanie z tzw. Augmented Reality. W skrócie polega to na tym, że nacelowujemy aparat fotograficzny naszego terminala na dowolne miejsce w otaczającej nas przestrzeni, a aplikacja używa internetu, modułu GPS i kompasu, aby odnaleźć i nałożyć na to, co widzimy, mogące nas zainteresować punkty w okolicy (dokładnie jak na zdjęciu powyżej). Punktami tymi są zdarzenia, restauracje, kawiarnie, bankomaty… Czegokolwiek moglibyśmy potrzebować.


Wikitude informuje nas również o odległości, jaką będziemy musieli pokonać do wybranego punktu, a także może wyznaczyć do niego trasę (funkcja „zabierz mnie tam”).

Ponadto, dzięki integracji z BBM, Wikitude pokazuje nam również znajomych i pozwala na rozpoczęcie z nimi rozmowy z poziomu aplikacji.

czat BBM Wikitude

BBM czat Wikitude

Wersja dla BBOS 6 pozbawiona jest możliwości „nacelowania aparatem” z powodu braku kompasu we wcześniejszych terminalach BlackBerry. Zamiast tego, interesujące nas punkty widzimy na mapie.


Na pierwszy rzut oka niewiele się to różni od Map Google na przykład, jednak Wikitude w wersji dla BBOS 6 posiada funkcję AR Chat i możliwość połączenia z BBM. Ta niewielka różnica czyni Wikitude dla OS 6 czymś więcej, niż tylko programem do geolokalizacji pomimo tego, iż jest czymś mniej, niż wersja dla urządzeń z OS 7.

Obie zaktualizowane wersje możemy pobrać z AppWorld: pobierz Wikitude, pobierz Wikitude dla OS 6