Amerykański oddział T-Mobile ogłasza… koniec BlackBerry 9810 Torch

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012

Niezbyt długo mogli pocieszyć się amerykańscy klienci sieci T-Mobile najnowszym modelem BlackBerry Torch – 9810. Urządzenie to, zaledwie w kilkanaście tygodni po oficjalnej premierze znalazło się na liście telefonów, których dystrybucja zostanie w najbliższym czasie… zakończona.

Nie wiadomo niestety co jest powodem takiej decyzji – do tej pory nie zostały raczej zarejestrowane (a przynajmniej nagłośnione) przypadki awarii, które dotknęłyby większą ilość użytkowników (jak np. w przypadku problemów z baterią w 9900 Bold), a i podczas naszych testów urządzenie spisywało się nie gorzej (a wręcz i lepiej) od innych, równolegle wprowadzonych na rynek terminali z systemem operacyjnym BlackBerry 7.

Sytuacja wydaje się być o tyle dziwniejsza, że Research In Motion w najbliższym czasie prawdopodobnie nie wprowadzi następcy 9810, którym miał być ostatecznie anulowany BlackBerry Milan, charakteryzujący się przede wszystkim większym wyświetlaczem, mniejszą grubością oraz… oprogramowaniem BlackBerry 7(.1).

via: zonablackberry.com.ve/tmonews