Angry Pigs – najlepsza kopia Angry Birds dla BlackBerry?

Avatar
Piotr Barycki
16.01.2012

Umówmy się – kopiowanie cudzych pomysłów, zwłaszcza tak dosłowne jak w tym przypadku, jest złe. Nie zmienia to jednak faktu, że w obliczu pominięcia przez Rovio platformy BlackBerry OS, z radością przyjmujemy każdą kopię Angry Birds, tym bardziej, jeśli jest to kopia naprawdę dobra.


W przypadku Angry Pigs mamy bowiem do czynienia wprawdzie z praktycznie idealną kalką – prawie tak samo wyglądają poziomy, punktacja czy interfejs, a jedynym co uległo zmianie są (jak to zwykle bywa) główni „bohaterowie” gry. Mimo tego jednak, grając w AP trudno jest mieć wyrzuty sumienia – aplikacja wydaje się być o wiele lepiej dopracowana niż poprzednie próby przeniesienia Angry Birds na BlackBerry, działając płynnie, obsługując przy tym zarówno urządzenia z ekranem dotykowym jak i bez niego. Jeśli więc przymkniemy oko na brak oryginalności i pomysłowości autorów, gra jest nam w stanie zapewnić wrażenia tożsame z oryginałem.

Angry Pigs dostępne są w kilku różnych wersjach (zaskakująco podobnych do oryginału…):

Jedyną wadą może być dość spore ograniczenie w postaci minimalnej wymaganej wersji oprogramowania systemowego – AP wymaga co najmniej BlackBerry OS 6.0.