BlackBerry 9230 i 9320 już wkrótce, nowy Bold w drodze, slider z BlackBerry 10 w 2013 roku

Avatar
Piotr Barycki
24.01.2012

Wygląda na to, że przedstawione nie tak dawno temu nieoficjalnie plany RIM na ten rok mogły być jednak mimo wszystko zgodne z rzeczywistością. Dziś po raz kolejny otrzymaliśmy bowiem (z innego źródła) garść informacji, które zdają się potwierdzać wcześniejsze doniesienia.

Tym razem, do poprzednich wiadomości dodane zostały oznaczenia numeryczne dwóch tajemniczych (niskobudżetowych) modeli z serii Curve. Do rodziny tej mają dołączyć urządzenia opisane jako 9230 (z obsługą transmisji danych tylko do prędkości EDGE) oraz 9320 (HSPA).

Więcej szczegółów ujawnionych zostało również w przypadku kolejnego wydania tabletu BlackBerry PlayBook, w przypadku którego źródła nie podają wprawdzie rozmiaru ekranu (prawdopodobnie pozostanie 7″), ale podzieliły się innymi ciekawostkami – serce urządzenia ma stanowić dwurdzeniowy proces o taktowaniu 1,5 GHz a łączność ze światem (oprócz WiFi i Bluetooth) ma zapewnić moduł HSPA+ o prędkości do 42Mbps. Data premiery? Okolice maja i czerwca tego roku.

W przypadku BlackBerry 10, na urządzenie wyposażone wyłącznie w dotykowy ekran będziemy musieli poczekać do września (co nie jest niespodzianką), natomiast jeśli zdecydujemy się na terminal wyposażony w wysuwaną klawiaturę, nasza cierpliwość będzie musiała przejść kolejny test – jego debiut planowany jest bowiem dopiero na początek 2013 roku.

Dobrą informacją dla tych, którzy nie wyobrażają sobie innego telefonu z serii innej niż „Bold” jest fakt, że w dalszym ciągu trwają prace nad następcą 9900 i jeśli będziemy w tym roku grzeczni, możemy spodziewać się, że odnajdziemy go w grudniu pod świątecznym drzewkiem (podobnie jak kolejne, tym razem już większe, wydanie tabletu BlackBerry PlayBook). Co najważniejsze, urządzenie ma pracować już pod kontrolą BlackBerry 10.

Jak więc widać, wiele nowych istotnych informacji tym razem nie przedarło się przez zabezpieczenia RIM i BGR dodał jedynie nieco szczegółów do wersji podanej prze N4BB.

via: bgr