BlackBerry 9900, 9790, 9360 oraz 9380 z europejskim certyfikatem Visa payWave

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012

Visa Europe ogłosiła dziś przyznanie czterem najnowszym terminalom BlackBerry z modułami NFC odpowiednich certyfikatów, umożliwiających im korzystanie z autorskiej aplikacji – Visa payWave, pozwalającej m.in. na przeprowadzanie transakcji gotówkowych w punktach usługowych, które wdrożyły to rozwiązanie.

Tym samym wyraźnie zwiększyła się przewaga Research In Motion i systemu BlackBerry OS, który posiada w tej kategorii obecnie czterech reprezentantów, podczas gdy spośród urządzeń z Androidem zaakceptowane zostały zaledwie dwa (Galaxy S2 i LG Optimus NET NFC). RIM może się przy tym pochwalić 100% skutecznością – modele BlackBerry® Bold 9900, BlackBerry Bold 9790, BlackBerry® Curve 9360 i BlackBerry Curve 9380 są jak na razie pierwszymi i jedynymi telefonami w jego ofercie, wyposażonymi w NFC.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od tej pory w tą technologię wyposażony będzie praktycznie każdy nowy terminal, a kilka miesięcy temu spekulowało się nawet na temat wprowadzenia tego rozwiązania również do… tabletu BlackBerry PlayBook. Nie doczekaliśmy się tego wprawdzie w pierwszej odsłonie, ale dlaczego nie miałoby mieć to miejsca w drugiej?

Wcześniej podobne certyfikaty zostały przyznane wybranym modelom BlackBerry przez Mastercard, a nad wdrożeniem tej technologii pracują również zagraniczni operatorzy, tacy jak np. hiszpańska Telefonica, który cały proces rozpoczęła od… swoich pracowników. NFC jest w tym przypadku stosowane jednak nie tylko do dokonywania płatności za pomocą telefonu, ale również uzyskiwania dostępu do pomieszczeń czy komputerów służbowych.

Pełny komunikat prasowy

via: berryreview