BlackBerry Messenger jest w Indonezji bezpieczny.

Avatar
Jakub Hajost
20.01.2012


Pomimo nacisków na Research In Motion wywieranych przez rząd Indonezji, kanadyjski producent terminali BlackBerry nie zmienił decyzji dotyczącej budowy fabryki w Malezji i routera w Singapurze. W grudniu indonezyjski regulator telekomunikacji ostrzegał, że tamtejszy rząd może uczynić z BlackBerry zwykłe telefony.


W środę indonezyjski Minister Komunikacji i Informacji, Tifatul Sembiring, zapewnił ludność, że rząd nie zamierza wyłączać usługi BlackBerry Messenger. BlackBerry Messenger jest koniecznością dla społeczeństwa Indonezji, ponieważ tutaj ma pięć milionów użytkowników – dodał minister.

Indonezja jest dla RIM jednym z najważniejszych rynków. Przede wszystkim ze względu na duży wzrost sprzedaży, kilkumilionową rzeszę subskrybentów, ale również z powodu perspektyw rozwoju w tym kraju posiadającym niemal ćwierć miliarda ludności.

Pomimo potencjału Indonezji, RIM zdecydowało się zainwestować w Malezji i Singapurze, co ponoć wywołało oburzenie u władz indonezyjskich i plotki o możliwej karze dla producenta BlackBerry w postaci blokady BlackBerry Messengera, lub usług BlackBerry.

Na szczęście dla pięciu milionów obywateli tego pięknego kraju, BlackBerry Messenger nie jest w Indonezji zagrożony.

via The Jakarta Post