BlackBerry Travel dostępny także dla Polski!

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012

Długo, bardzo długo musieliśmy czekać na moment, kiedy oficjalnie i całkowicie legalnie będziemy mogli pobrać jedną z najprzydatniejszych (przynajmniej jeśli ktoś często podróżuje) aplikacji oferowanych nam bezpośrednio przez RIM – BlackBerry Travel. Na szczęście wraz z ostatnią aktualizacją poszerzona została lista krajów, w których program ten może zostać pobrany z BlackBerry AppWorld i wśród nich znalazła się wreszcie Polska.

BlackBerry Travel pozwala nam na wygodne zorganizowanie naszej podróży – włącznie z rezerwacją biletów czy hoteli (pod warunkiem, że w danym kraju znajdują się firmy uczestniczące w programie oraz znajdują się w bazie danych), śledzeniem naszego dokładnego grafiku, łącznie chociażby ze szczegółowymi informacjami na temat naszych lotów (terminal, bramka, ewentualne opóźnienia, etc), wypożyczeniem samochodu (niestety nie będzie za nas prowadzić) oraz m.in możliwością wysyłania informacji na temat naszej podróży znajomym, którzy dzięki temu będą mogli dokładnie wiedzieć gdzie i kiedy mogą się nas spodziewać. Dzięki wykorzystaniu technologii „Push”, wszystkie zmiany dotyczące naszej podróży będą dostarczane bezpośrednio na nasze urządzenie.

Przy tym wszystkim program w większości przypadków jest w stanie całkowicie automatycznie pobrać dane na temat naszych lotów czy rezerwacji i dodać je do swojego kalendarza oraz kalendarza urządzenia i przy okazji poinformować, w których dniach brakuje nam np noclegu.

Najnowsze wydanie przynosi również dość nieoczekiwaną nowość – korzystając z BlackBerry Travel jesteśmy w stanie zarezerwować miejsca w hotelach w największych miastach Europy w specjalnych cenach promocyjnych.

Aplikacja BlackBerry Travel do poprawnego funkcjonowania wymaga urządzenia BlackBerry z oprogramowaniem systemowym w wersji BlackBerry 5 lub wyższej oraz aktywnego planu taryfowego BIS uwzględniającego transfer danych.

Miłej podróży! 

nadesłał: sysunia