Brytyjski oddział Orange kończy z BlackBerry 9860 Torch?

Avatar
Piotr Barycki
31.01.2012

Wygląda na to, że nowe Pochodnie może i faktycznie płoną, ale… dość krótko. Po informacji o planach zakończenia dystrybucji BlackBerry 9810 przez amerykański oddział T-Mobile, podobne wiadomości dotarły do nas z Wielkiej Brytanii, gdzie sprzedaż 9860 Torch chce zakończyć tamtejszy oddział Orange.

Tak samo jak w tamtym przypadku brak niestety jakichkolwiek szczegółów na temat powodów, ani potwierdzeń innych niż nieoficjalnie udostępniony zrzut ekranu, na którym oprócz Torch’a znalazły się m.in. HTC Flyer, Nokia E6 czy iPhone 3GS.

Tego typu posunięcie mogłoby być bardzo bolesne dla RIM – bez wątpienia jest to w chwili obecnej najlepsze urządzenie z oferty producenta BlackBerry, wyposażone wyłącznie w duży ekran dotykowy. Trudno spodziewać się, aby godnie był je w stanie zastąpić terminal 9380 Curve, który kierowany jest raczej dla mniej wymagających użytkowników (mniejszy ekran, gorszy aparat, słabszy procesor, mniej pamięci RAM).

Póki co nie widać też na razie prawdziwego następcy 9860 – urządzenia z BlackBerry OS 10, które będą w stanie bez kompleksów nawiązać walkę z podobnymi telefonami z Androidem czy iOS trafią na rynek najwcześniej w okolicach września tego roku (jeśli nie grudnia), a poza urządzeniami z serii Curve, RIM nie ma najprawdopodobniej w planach na 2012 rozwoju pozostałych linii.

Jeśli więc ktoś planował podpisanie umowy z brytyjskim Orange i zakup 9860, powinien zrobić to jak najszybciej, bo potem może już nie mieć okazji.

via: n4bb/pocketnow