Facebook i Twitter dla BlackBerry już wkrótce z lepszą integracją z BBM

Avatar
Piotr Barycki
31.01.2012

Nikt nie ma raczej większych wątpliwości co do tego, co od dłuższego czasu jest największą siłą i największym ‚magnesem’ BlackBerry. Chodzi oczywiście o komunikator BBM (BlackBerry Messenger), który wraz z jedną z ostatnich aktualizacji zyskał możliwość integracji z aplikacjami oferowanymi przez RIM i innych producentów. Według najnowszych informacji, już wkrótce dwa z najpopularniejszych programów do obsługi serwisów społecznościowych – Facebook i Twitter, mają być w stanie o wiele lepiej wykorzystać ten dodatek.

W przypadku obydwu aplikacji integracja z BBM jest już w pewnym stopniu dostępna – możemy przesyłać wybrane tweety lub linki z Facebooka bezpośrednio do grup lub konkretnych kontaktów. Wszystko jednak odbywa się ‚ręcznie’ i może nie być aż takie wygodne, jak chcieliby tego niektórzy. Nie wiadomo wprawdzie jak wiele zmienią kolejne aktualizacje Twittera i Facebooka dla BlackBerry, jednak ujawniona została już jedna z funkcji – nasze wpisy na każdym z serwisów społecznościowych będą mogły automatycznie stać się naszym statusem na BBM, podobnie jak rozwiązano to chociażby w aplikacji Foursquare, gdzie po każdy z ‚meldunków’ trafia od razu do BBM.

Kiedy nowe wydania zostaną oddane do użytku? Wszystko wskazuje, że już bardzo niedługo – nawet jeśli nie trafią w ciągu najbliższych tygodni do AppWorld, to z całą pewnością znajdzie się dla nich miejsce w BlackBerry Beta Zone.

via: n4bb/blackberryempire