Instrukcje dla wybranych modeli z BlackBerry 7.1 już dostępne

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012

W związku z planowaną na najbliższe tygodnie premierą (a właściwie wdrożeniem) systemu operacyjnego BlackBerry w wersji 7.1, Research In Motion rozpoczął publikację specjalnie przygotowanych instrukcji dla dostępnych już na rynku modeli, dla których aktualizacja ta będzie dostępna.

O ile większa część zawartości poradników pozostaje niezmieniona, o tyle możemy w nich znaleźć m.in. interesujące informacje na temat technologii NFC, jej zastosowań w przypadku „kontaktu” z innymi telefonami, tzw. „Smart Accessories” czy „Smart Tags” oraz aplikacji BlackBerry Tag. Osobny rozdział poświęcony został również mobilnemu hotspotowi, który w BB 7.1 pojawia się po raz pierwszy i z pewnością będzie interesującym rozwiązaniem dla wielu użytkowników, którzy chcą z jednej karty SIM udostępniać pakiet internetowy wielu urządzeniom jednocześnie.

Niestety na chwilę obecną zabrakło instrukcji dla modeli 9380 oraz 9790, ale biorąc pod uwagę ich stosunkowo niewielką (na razie) popularność, prawdopodobnie jest to aż tak wielka strata i braki te powinny zostać już wkrótce uzupełnione. Brak też niestety polskich wersji językowych tych instrukcji, ale również i to najprawdopodobniej bardzo niedługo ulegnie zmianie.