Jim Balsillie opuści RIM?

Avatar
Jakub Hajost
24.01.2012

Dzisiaj na stronach Financial Post pojawiła się informacja, o możliwym całkowitym odejściu z Research In Motion jednego z jego założycieli – Jima Balsilliego. Cały opublikowany tekst powstał na podstawie „uzasadnionego przeczucia”, jakim podzielił się z dziennikarzami prezes Jaguar Financial Corp, Vic Alboini.

Prezes jednego z udziałowców producenta BlackBerry powiedział wprost, że  Balsillie, twarz RIM przez większość z jego 27-letniej historii, ustąpi z Zarządu w czerwcu, na dorocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Alboini uznał Jima Balsilliego za pierwszego w kolejności do opuszczenia Zarządu RIM z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ Jim nie otrzymał konkretnego zadania, jak Mike Lazaridis. Po drugie, ponieważ Alboini przeczuwa, że Barbara Stymiest będzie próbowała przebudować skład Zarządu.

Vic Alboini ma nadzieję, że Stymiest będzie próbowała ściągnąć do Zarządu RIM dwójkę inżynierów z pierwszej ligi oraz speca od marketingu, a żeby to zrobić, będzie musiała pozbyć się trzech z obecnych członków Zarządu. Alboini sądzi, że powinna wybrać Balsilliego, Rogera Martina i Johna E. Richardsona.

Tyle, jeśli chodzi o plotki, gdyż reszta artykułu składa się z profilu Jima Balsilliego (wielozadaniowiec, tytan pracy, zapalony fan hokeja, filantrop, który jeździ na rowerze z Lancem Armstrongiem…).  Ciekawi mnie, ile tak naprawdę udziałów Research In Motion jest w posiadaniu Jaguar Financial Corp. Jak zwykle tylko czas pokaże, jak będzie wyglądała przyszłość RIM i Jamesa Balsilliego.