Logo Nokii w BlackBerry?

Avatar
Jakub Hajost
20.01.2012

W związku z informacją udzieloną przez frontmana Nokii Stephena Elopa w wywiadzie dla Pocket-lint na targach w Las Vegas, warto się zastanowić co logo Nokii w mapach Bing oznacza dla BlackBerry.


Wiosną 2011 roku Steve Ballmer pojawił się na BlackBerry World i ogłosił partnerstwo Microsoftu i Research In Motion. Wyraził też chęć zainwestowania w producenta BlackBerry. Na temat tego partnerstwa, zawartego po wyłożeniu miliarda dolarów na partnerstwo Microsoftu i Nokii, snuto wiele domysłów. Szczegóły umowy nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kiedy okazało się, że w terminalach BlackBerry ma się pojawić wyszukiwarka Bing, zamiast Google, oraz, że wyszukiwanie głosowe również będzie oparte na wyszukiwarce Microsoftu, od razu zasugerowano krok wymierzony przeciwko korporacji z Mountain View. Wszystko podpowiadało taki cel obu partnerstw zawartych przez Microsoft. Android zagrażał i zagraża Nokii oraz BlackBerry, za to wyszukiwarka, poczta i dokumenty od Google (i również Android) coraz bardziej dokuczały i dokuczają firmie z Redmont.

O ile współpraca RIM i MS nie jest do końca ujawniona – wiemy tylko, że BlackBerry korzysta z Bing, o tyle współpraca Nokii i MS nabrała równowagi. Przynajmniej według Elopa ta współpraca nabrała równowagi. Do tej pory Microsoft dawał oprogramowanie, a Nokia hardware. Może równowaga ma polegać na tym, że skoro logo Windows znajduje się na urządzeniach Nokii, to logo Nokii powinno się znaleźć na oprogramowaniu Microsoftu?

Pytań jest więcej. Czy rzeczywiście logo Nokii zagości w mapach Bing na BlackBerry? Nie wiadomo. Co na to Research In Motion? Jak się do tego ma partnerstwo Microsoft i RIM? Czy Nokia zamierza upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i walcząc z Google, kopnąć przy okazji RIM?  Prawdopodobnie.  Czy jednak Research In Motion nie spodziewał się takiego obrotu spraw? Czy Nokii uda się kilkoma ruchami w mniej więcej rok przekształcić się z zasiedziałej w Symbianie, na konkurującą z wszystkimi przy pomocy nowych rozwiązaniań?

Prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na jakieś nowe ruchy po tych rewelacjach. Może wraz z nimi coś się wyjaśni.

zdjęcie za engadget.com
via pocket-lint