Mario Bros na tablecie BlackBerry PlayBook? Oczywiście!

Avatar
Piotr Barycki
12.01.2012


Podczas gdy większość z nas woli w wolnym czasie rozkoszować się efektowną grafiką gier takich jak N.O.V.A 2 HD  czy Need For Speed, niektórzy z całą pewnością będą zainteresowani przypomnieniem sobie w co grało się kiedyś, w czasach, kiedy trójwymiarowa grafika była nie do pomyślenia, a mimo to potrafiliśmy się doskonale bawić.

Co jest do tego niezbędne? Oczywiście tablet BlackBerry PlayBook, port emulatora NES, instalator DDPB oraz gry, w które będziemy chcieli zagrać. Po instalacji pliku .bar z emulatorem, wystarczy przenieść nasze gry w formacie .nes do folderu z:/misc/roms/nes (dokładnie: /accounts/1000/shared/misc/roms/nes) na naszym tablecie.

Obsługa aplikacji być może nie jest tak naturalna i wygodna jak moglibyśmy chcieć (chociażby „wirtualny pad”), ale dla przyjemności z gry chociażby w Mario, warto się przynajmniej przez chwilę poświęcić.

UWAGA: Redakcja w żaden sposób nie zachęca do pobierania nielegalnych kopii gier chronionych w dalszym ciągu prawem autorskim. Wszystkie gry, które planujemy instalować w ten sposób na naszym urządzeniu powinny należeć prawnie do nas (oryginalny nośnik, etc). W przypadku wątpliwości co do legalności określonych tytułów dostępnych w internecie, najlepiej upewnić się na stronie producenta, czy dany tytuł faktycznie udostępniany jest całkowicie bezpłatnie.

via: n4bb