Mini-klawiatura dla tabletu BlackBerry PlayBook coraz bliżej

Avatar
Piotr Barycki
25.01.2012

Kiedy wydawało się, że miniaturowa klawiatura (będąca jednocześnie pokrowcem) dedykowana dla tabletu BlackBerry PlayBook prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego, do sieci dostały się kolejne informacje ujawniające garść nowych szczegółów oraz potwierdzające, że produkt ten już wkrótce trafi na sklepowe półki (choć wciąż w nieznanej cenie).

Tym, co może wyróżnić ten dodatek z masy innych, niemal od samego początku poprawnie współpracujących z tabletem produkcji Research In Motion jest Touchpad, obsługujący również… podstawowe gesty. Płytka umieszczona pod klawiaturą pozbawiona jest wprawdzie dodatkowych przycisków, jednak lewy z nich możemy ‚wywołać’ po prostu klikając w jednym punkcie, natomiast gdy zechcemy wybrać prawy klawisz, wystarczy wcisnąć go w dwóch miejscach. Przesuwając po jego powierzchni dwoma palcami będziemy mogli przewijać dowolną wyświetloną na ekranie treść.

Dobrze prezentują się również dane dotyczące czasu pracy na pojedynczym ładowaniu, które w przypadku malutkiej klawiatury od RIM wynoszą około 30 dni. Połączenie odbywa się za pomocą technologii Bluetooth, natomiast energię będziemy mogli uzupełnić przez standardowe gniazdo microUSB.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce Research In Motion przestanie nas raczyć kolejnymi slajdami, które wyciekają do internetu i pozwoli w końcu uzbroić nasze tablety w ten funkcjonalny dodatek.

via: berryreview