Można używać BlackBerry Bold 9900 jako portfela…. w Turcji.

Avatar
Jakub Hajost
18.01.2012

 

Turecka sieć komórkowa, Turkcell, oraz Research In Motion ogłosiły dziś dostępność rynkową aplikacji do mobilnych płatności opartej na technologii NFC dla tureckich użytkowników smartfonów BlackBerry® Bold™ 9900.


Funkcjonalności terminali BlackBerry Bold 9900 w połączeniu z aplikacją o nazwie Turkcell Cep-T Cüzdan umożliwiają klientom Turkcell dokonywanie płatności w łatwy, bezpieczny i wygodny sposób, poprzez proste przyłożenie terminala BlackBerry 9900 do czytnika MasterCard PayPass™ w sklepach, kawiarniach i restauracjach w całej Turcji. Co więcej, klienci Turkcell podróżujący za granicę będą mogli dokonywać płatności w ten sam sposób.

Smartfony BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry® Curve™ 9360 to pierwsze smartfony z technologią NFC, które otrzymały certyfikat PayPass wydawany przez MasterCard Worldwide.

Wygoda powyższego rozwiązania jest bezdyskusyjna, podobnie jak bezpieczeństwo w przypadku BlackBerry. Z niecierpliwością czekamy na podobne kroki polskich operatorów, które powinny mieć miejsce już niedługo.