Music Store trafia do BlackBerry Beta Zone

Avatar
Piotr Barycki
09.01.2012

Oferta BBM Music jest bez wątpienia ciekawa, ale nie jest w stanie jak na razie konkurować z „klasycznymi” sklepami muzycznymi, w których raz zakupiony utwór lub album staje się już na zawsze naszą własnością. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie, Research In Motion postanowił najwyraźniej zacieśnić współpracę z 7digital, rozpoczynając testy programu „Music Store” dla BlackBerry.

Aplikacja, niezwykle podobna do dostępnej obecnie aplikacji klienckiej 7digital, oferuje nam bezpośrednio z poziomu naszego terminala dostęp do katalogu ponad 13 milionów piosenek w jakości 320 kbps (bez DRM), które możemy nabyć już od 0,79$ za sztukę. Oprócz standardowych możliwości, takich jak przeglądanie oferty podzielonej według artystów, utworów, gatunków czy albumów, Music Store umożliwi nam przesłuchiwanie 30-sekundowych wersji demo interesujących nas utworów oraz przechowywanie ich na wirtualnym dysku, do którego dostęp będziemy mogli uzyskać z praktycznie dowolnego urządzenia.

Do tego wszystkiego, Music Store integruje się niemal idealnie z oprogramowaniem systemowym BlackBerry, umożliwiając nam dzielenie się informacjami na temat naszych ulubionych utworów lub artystów ze znajomymi za pośrednictwem email, SMS, sieci społecznościowych (Facebook, Twitter) oraz wykorzystuje wbudowany mechanizm Uniwersalnego Wyszukiwania. Pobrane przez nas utwory będą dostępne również w natywnej przeglądarce multimediów.

Docelowo Music Store ma całkowicie zastąpić aplikację 7digital, natomiast na chwilę obecną jej instalacja powoduje jedynie dodanie kolejnego programu do menu (funkcje są praktycznie powielane). Użytkownicy nie mający dostępu do Beta Zone mogą więc na razie spać spokojnie, korzystając z wydania oficjalnego, dostępnego w BlackBerry AppWorld. Obecna wersja posiada całkiem sporą listę funkcji, które nie działają lub nie działają w pełni poprawnie, więc prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać na ostateczną premierę.

via: pocketberry