Nowa wersja WhatsApp z odświeżonym interfejsem już wkrótce

Avatar
Piotr Barycki
12.01.2012

Aplikację WhatsApp znają praktycznie wszyscy, którzy kiedykolwiek szukali komunikatora choć trochę podobnego do BlackBerry Messengera, ale umożliwiającego przy tym bezproblemową komunikację ze znajomymi, którzy wybrali inne platformy (iOS/Android). Oczywiście wersja dla BlackBerry spisywała się całkiem dobrze, jednak posiadała drobną wadę – nie była zbyt piękna. Na szczęście, według serwisu BGR, który otrzymał możliwość przetestowania jednej z najnowszych wersji beta, ta sytuacja powinna wkrótce ulec zmianie.

Oczywiście aplikacja w dalszym ciągu będzie działać całkowicie poprawnie, jednak niema całkowitej reorganizacji ulegnie interfejs, uwzględniając przy tym w większym stopniu nie tylko obsługę za pomocą dotyku, ale również nowe możliwości oferowane przez system BlackBerry 7(.1). Co ciekawe, zmiany te są na tyle poważne, że redaktorzy zdecydowali się na określenie nowego wydania WhatsApp jako „jednej na najpiękniejszych aplikacji dla BBOS”.

Termin oficjalnej premiery nie jest wprawdzie znany, ale biorąc pod uwagę fakt, że całe „przedstawienie” odbyło się już teraz, nie powinniśmy być zmuszeni do zbyt długiego oczekiwania. W końcu konkurencja na rynku jest spora i… kto pierwszy ten lepszy.

Obecną wersję komunikatora można bezpłatnie pobrać z tego adresu.