Prem Watsa stawia na Research In Motion

Avatar
Jakub Hajost
25.01.2012

Nowy niezależny członek Zarządu Research In Motion powiedział Bloombergowi, że zamierza kupić więcej akcji RIM. We wrześniu Watsa był czwartym największym akcjonariuszem producenta BlackBerry, zaraz po Primecap Management, Mike’u Lazaridisie i Jimie Balsillie.

Prem Watsa, szef Fairfax Financial Holdings, jest nazywany kanadyjskim Warrenem Buffetem, ponieważ ma podobne wyczucie rynku i dostrzega wartość tam, gdzie w danym momencie rynek jeszcze jej nie widzi.  Znany jest z brania się za rogi z firmami pogrążonymi w problemach i stawiania ich na nogach.

Po ustąpieniu Mike’a Lazaridisa i Jima Balsilliego, Prem Watsa został ogłoszony nowym członkiem Zarządu. Jak sam powiedział reporterowi Financial Post: „Mike poprosił mnie o dołączenie do Zarządu”, dodał nawet: „Mike nigdzie się nie wybiera… Gdyby zamierzał przejść na emeryturę, nie zgodziłbym się być w Zarządzie”. Nie wspomniał jednak nic na temat Balsilliego, który według plotek ma odejść z RIM w czerwcu.

Zwykle zdystansowany Watsa pojawia się w mediach dla Research In Motion, wyrażając wiarę w firmę, a nawet deklarując chęć powiększenia swoich udziałów? Coś musi być na rzeczy.

via berryreview