RIM tłumaczy jak usunąć ITPolicy

Avatar
Piotr Barycki
31.01.2012

Często, szczególnie w przypadkach, kiedy decydujemy się na zakup telefonów z drugiej (lub kolejnej) ręki, nasza przygoda z BlackBerry może się rozpocząć dość nieprzyjemnie – od zorientowania się, że terminal pełen jest blokad (w przypadku kiedy podłączony był do BES), wynikających z nałożenia na niego specjalnych ograniczeń administracyjnych (przez co nie można np. zainstalować BlackBerry Protect) . Blokady te są tym bardziej irytujące, że nie usuwa ich zmiana oprogramowania czy nawet „Bezpieczne czyszczenie”, wymazujące przecież całą zawartość telefonu. Na szczęście istnieją proste sposoby na pozbycie się ich, a widząc że problem robi się coraz powszechniejszy, o jednej z nich przypomniał nawet RIM.

Co będzie nam potrzebne?

  • Terminal BlackBerry pracujący pod kontrolą OS 4.3 lub wyższego
  • BlackBerry Desktop Manager 4.7 lub BlackBerry Desktop Software
  • Komputer z systemem operacyjnym Windows lub OSX

Jeśli posiadamy wszystkie powyższe elementy i podłączyliśmy telefon do komputera za pomocą kabla USB, należy:

** UWAGA: Przeprowadzenie poniższych operacji może wiązać się z utratą wszystkich danych znajdujących się na telefonie **

Dla komputerów z Windowsem

  • Z menu Start wybieramy polecenie Uruchom, a następnie wpisujemy cmd
  • W otwartym w ten sposób oknie wpisujemy cd C:Program FilesCommon FilesResearch In MotionApploader (dla systemów 32-bitowych) lub cd C:Program Files (x86)Common FilesResearch In MotionApploader (dla systemó 64-bitowych). W przypadku systemów polskojęzycznych fragment Program Files należy zastąpić przez Pliki programów lub Pliki programów (x86).
  • Wprowadzamy loader.exe /resettofactory i czekamy na zakończenie procesu. Jeśli posiadamy hasło, należy je podać

Dla komputerów z OSX

  • Uruchom Terminal
  • Wprowadź komendę cd /Applications/BlackBerry Desktop Software.app/Contents/MacOS/
  • Wprowadź komendę ./bbdm resettofactory jeśli na urządzeniu nie ma hasła lub ./bbdm -hasło resettofactory jeśli urządzenie chronione jest hasłem

Oczywiście całą procedurę można wykonać za pomocą aplikacji innych producentów, jednak dlaczego nie skorzystać z rozwiązania oficjalnego i mieć czyste sumienie np. przy odsyłaniu telefonu na gwarancję?

via: helpblog.blackberry