Seidio potwierdza po raz kolejny: Nie będzie powiększonej baterii dla BlackBerry 9900 Bold

Avatar
Piotr Barycki
17.01.2012

Bardzo, bardzo zła wiadomość dla wszystkich, którzy mieli nadzieję, że problem z niezbyt wydajną baterią w BlackBerry 9900 Bold uda się rozwiązać poprzez zakup markowego (np. dostarczanego przez Seidio) zamiennika o większej pojemności. Jeden z największych producentów „alternatywnych” dla oryginalnych ogniw, oficjalnie ogłosił, że z powodów technicznych nie zagości w jego ofercie akumulator dedykowany 9900 Bold.

Według informacji udostępnianych przez producenta, prace nad tym projektem zostały już całkowicie porzucone, a tak decyzja związana jest ze specyficznym „zakodowaniem baterii” (choć w Seidio nie zdecydowało się na szczegółowy opis tego zagadnienia). Problemem nie okazała się więc klapka, będąca jednocześnie anteną NFC, którą w przypadku większego gabarytowo akumulatora trzeba by było zastąpić inną.

W takiej sytuacji możemy się spodziewać, że praktycznie żadna z baterii innych producentów, kusząca nas teoretycznie większą pojemnością czy rewelacyjnym czasem pracy, raczej nie spełni naszych oczekiwań. O ile w ogóle będzie działać.

retweetował na redaktorski timeline: @R8uzz