Thorsten Heins: "BlackBerry są zróżnicowane, a urządzenia z Androidem wszystkie takie same"

Avatar
Jakub Hajost
27.01.2012

Nowy CEO producenta BlackBerry wyjaśnił, co miał na myśli mówiąc, że RIM nie potrzebuje żadnych drastycznych zmian. Większość komentatorów zinterpretowało jego wypowiedź, jako deklarację sztywnego trzymania się dotychczasowej strategii. Jak się okazało, nie mieli racji.

Thorsten Heins wytłumaczył, że mówiąc drastyczne zmiany, odniósł się do sugestii medialnych na temat podziału Research In Motion, albo sprzedaży całości innej korporacji. Dodał, że RIM nie potrzebuje żadnej z tych rzeczy, aby odnieść sukces.

Mocno odrzucił też pomysły, by Research In Motion produkował urządzenia pod Androida, jako bardziej rozwiniętą platformę. „Spójrzcie tylko na producentów urządzeń z Androidem… Nie ma miejsca na różnorodność, bo wszystkie są takie same” – powiedział.

Nowy prezes po raz kolejny uciął spekulacje dotyczące ewentualnego przejęcia RIM przez inną firmę w całości, czy w części. Nie będzie też terminala BlackBerry z systemem innym niż BlackBerry. Thorsten, podobnie jak we wcześniejszych wywiadach, tak i tym razem nie wykluczył jednak rozpatrzenia propozycji licencjonowania BlackBerry OS na urządzenia innych producentów.  Na razie raczej nie powinniśmy się spodziewać spektakularnej fuzji, czy partnerstwa z kimś z bezpośredniej konkurencji.

via TheVerge