Uchwyt aktywny BRODIT® Built For BlackBerry™ dla terminala 9900 Bold™

BBNEWS
BBNEWS
27.01.2012

Mamy przyjemność przedstawić Państwu samochodowy uchwyt aktywny szwedzkiej firmy BRODIT®. Firma ta, od wielu lat jest jednym z liderów branży mocowań urządzeń elektronicznych w samochodach i nie tylko. Od niedawna BRODIT® posiada status Built For BlackBerry™. Oznacza to że akcesoria tej firmy zostały zaaprobowane przez RIM® jako stworzone specjalnie dla BlackBerry®. Parę dni temu do naszej redakcji trafił „sample” aktywnego uchwytu do terminal BlackBerry® 9900 Bold™. Wykonaliśmy kilka zdjęć, prostych testów i chcieliśmy podzielić się efektami naszej pracy z Wami. Liczymy na opinie i zapraszamy do lektury.

Uchwyt który trafił do naszej redakcji jest uchwytem aktywnym (mającym możliwość ładowania akumulatora naszego terminala), dedykowanym do BlackBerry® 9900 Bold™. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że uchwyt przedstawiony na zdjęciach jest lichej konstrukcji. Nic bardziej mylnego. Materiał użyty do jego wykonania jest bardzo wytrzymały. Może świadczyć o tym chociażby ciężar oraz reakcja na użycie siły – przy próbach wygięcia, uchwyt jedynie nieznacznie poddaje się naciskowi, po czym wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Wsunięcie terminal do uchwytu możliwe jest tylko z jednej strony. Powoduje to ograniczenie praktycznie do minimum prawdopodobieństwa wypadnięcia terminala. Na centralnej części uchwytu możemy zaobserwować dwa paski z materiału przypominającego filc, które mają za zadanie dodatkowo zabezpieczyć nasz terminal przed wypadnięciem z uchwytu. Konstrukcja produktu BRODIT® jest kompromisem między wygodą użytkowania a bezpieczeństwem terminala. Poniżej przedstawimy krótki film obrazujący łatwość wkładania terminala BlackBerry® do uchwytu.

Pod częścią główną uchwytu znajduje się obrotowa głowica pozwalająca na dostosowanie pozycji uchwytu do własnych wymagań. Możliwość obrotu jest praktycznie nieograniczona.

 

Cały uchwyt może zostać zamocowany za pomocą śrub do odpowiedniej konsolki w samochodzie lub za pośrednictwem mocowania ProClip® do nawiewu w kokpicie samochodu. Mocowania ProClip® dobierane są do danego modelu samochodu, co gwarantuje odpowiednie dopasowanie. Nie ma możliwości aby uchwyt po zamocowaniu ruszał się w górę lub w dół.

 

Przedstawiony uchwyt jest uchwytem aktywnym, co zostało już w tym artykule napisane. Posiada on możliwość ładowania terminala BlackBerry®, dzięki możliwości podłączenia kabla zasilającego do gniazda zapalniczki w samochodzie. Po podłączeniu kabla wystarczy już tylko włożyć terminal do uchwytu. Nie ma konieczności zabawy z dodatkowymi kablami, wtyczkami etc. 

Podsumowując, możemy stwierdzić, iż jest to kompletny produkt wysokiej jakości. Materiały użyte do wyprodukowania, wykonanie oraz zamysł technologiczny stoją na najwyższym poziomie. Jedynym mankamentem jest cena tego produktu. Sugerowana cena detaliczna to 309 zł brutto. Ale przy cenie za nowego Bold’a™, jest to zaledwie trochę ponad 10% jego wartości.