Verizon rozpoczyna aktualizację 9930 i 9850 do BlackBerry 7.1

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012

Najwyraźniej niektórzy operatorzy są w stanie zaakceptować i oddać do użytku najnowsze oprogramowanie systemowe BlackBerry nieco szybciej niż inni. Jednym z liderów pod tym względem jest amerykańska sieć Verizon, która już dziś zaczęła udostępniać swoim klientom właśnie OS 7.1 za pomocą aktualizacji bezprzewodowej.

Dlaczego jest to dla nas tak istotne, skoro operator ten nie jest nawet obecny w w Europie (nie mówiąc już o Polsce)? Dlatego, że dostępność nowego oprogramowania dla naszego telefonu nie zależy w przypadku BlackBerry od obecnego operatora, a od dystrybutora, od którego on pochodzi. Biorąc pod uwagę całkiem sporą ilość 9930 i 9850 na portalach aukcyjnych w naszym kraju, istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że całkiem duża grupa osób w naszym kraju może już móc pobrać (lub przynajmniej sprawdzić dostępność) i zainstalować BlackBerry OS 7.1.

W tym celu wystarczy uruchomić menu Opcje – Urządzenie – Aktual. oprogram. i odczekać, aż nasz BlackBerry sprawdzi, czy jest już uprawniony do przeprowadzenia aktualizacji. Na chwilę obecną taka procedura ma sens jedynie w przypadku modeli BlackBerry 9930 Bold oraz 9850 Torch, podchodzących z sieci Verizon, chociaż… kto wie?

via: crackberry