[WIDEO] BlackBerry Curve 9360 i radio FM

Avatar
Piotr Barycki
13.01.2012

Jedną z największych niespodzianek towarzyszących premierze BlackBerry 7.1 była informacja, według której dwa urządzenia z serii Curve – klasyczny 9360 i dotykowy 9380, wyposażone były w moduł FM, który wraz z aktualizacją do tej wersji systemu był odblokowywany. Postanowiliśmy to przetestować i… z przyjemnością możemy potwierdzić, że (przynajmniej w przypadku 9360) jest to prawda.

Wiele niestety na ten temat napisać się nie da – radio FM działa tylko w momencie, kiedy podłączymy telefon do słuchawek, a możliwości samej aplikacji („Radio FM”) są bardzo podstawowe. Możemy więc ręcznie przeszukiwać częstotliwości „po jednej” lub wybrać automatycznie wybieranie kolejnych stacji (niestety nie ma możliwości wprowadzenia konkretnej częstotliwości – trzeba do niej dotrzeć). Odnalezione stacje możemy następnie zapisywać, przy czym nie ma prawdopodobnie żadnego limitu ilości zapisanych częstotliwości, a utworzoną w ten sposób listę możemy wygodnie przeszukiwać. Oczywiście dostępna jest również funkcja RDS.

Całość działa oczywiście tak poprawnie, jak poprawnie może działać klasyczne radio FM, a o słuchać naszych ulubionych stacji możemy zarówno przez słuchawki, jak i wbudowane głośniki urządzenia (co widać zresztą na nagraniach).

Miłego słuchania i oczekiwania na aktualizację do 7.1!