[WIDEO] Jak działa aplikacja BlackBerry Tag i NFC w terminalach BlackBerry?

Avatar
Piotr Barycki
12.01.2012

Wprowadzenie technologii NFC do najnowszych terminali BlackBerry było jedną z najistotniejszych zmian, jakie zaszły w stosunku do modeli z poprzednich serii. W przypadku urządzeń z BlackBerry 7/7.1, pojawiły się aż cztery, które są w stanie wspierać to rozwiązanie: Bold 9900 i 9790 oraz Curve 9380 i 9360. Niestety początkowa wersja aplikacji BlackBerry Tag była raczej średnio przydatna, pozwalając jedynie na wymianę… adresów stron WWW. W BlackBerry 7.1 sytuacja ta ulega już poważnej zmianie i nie trudno się dziwić, że fakt ten jest nagłaśniany przez RIM.

Oprócz dość szczegółowej prezentacji wideo, Research In Motion zdecydował się również na wylistowanie kilku najważniejszych informacji na temat nowej wersji aplikacji BlackBerry Tag i samej technologii NFC:

Co możemy przesyłać za pomocą NFC/BlackBerry Tag?

  • Zaproszenia do BBM™ (od wersji 6.1)
  • Kontakty z książki adresowej
  • Multimedia
  • Notatki głosowe
  • Dokumenty z aplikacji Documents To Go®
  • Adresy stron internetowych
  • Inne pliki

Warto przy tym pamiętać, że sam przesył plików odbywa się za pośrednictwem Bluetooth i NFC (które pomoże nam również… sparować urządzenia) pełni jedynie rolę „pomocnika” w tym procesie. Użytkownik otrzymuje przy tym gwarancję, że praktycznie wszystkie operacje wykonane w ten sposób będą całkowicie bezpieczne – aplikację BlackBerry Tag można wyłączyć/zablokować oraz ustalić, aby każda podejmowana akcja wymagała połączenia, a podczas przesyłania plików za pomocą Bluetooth, stosowane jest szyfrowanie AES-256.

Teraz wystarczy już tylko znaleźć kogoś, kto oprócz nas również posiada BlackBerry z NFC i BlackBerry 7.1…

via: blogs.blackberry