[WIDEO] Terminal BlackBerry jako… pilot zdalnego sterowania dla tabletu BlackBerry PlayBook!

Avatar
Piotr Barycki
10.01.2012


Wiedzieliśmy, że kolejna wersja oprogramowania systemowego dla tabletu BlackBerry® PlayBook™ przyniesie sporo nowości, ale raczej mało kto mógł przewidzieć, że RIM aż tak dokładnie (i dosłownie!) wysłucha próśb swoich użytkowników, którzy niemal od samego początku nalegali na wprowadzenie rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie naszym tabletem za pomocą telefonu BlackBerry. Okazuje się, że Research In Motion jednak słuchał i przez te długie miesiące ciężko pracował nad tym, aby wprowadzić BlackBerry Bridge na kolejny poziom.

Wraz z wydaniem BlackBerry PlayBook OS 2.0 (oraz prawdopodobnie aktualizacji aplikacji BlackBerry Bridge dla smartfonów), użytkownicy będą mogli nie tylko wykorzystać swój telefon do wprowadzania tekstu na ekranie BlackBerry PlayBooka, ale zamienić go w… myszkę, oferując przy tym podstawową funkcjonalność oraz obsługę gestów.

Oprócz tego dodana zostanie możliwość otwierania wybranych typów plików (dokumenty, zdjęcia, etc) a także stron internetowych bezpośrednio na tablecie z poziomu telefonu. Wystarczy jedynie z menu kontekstowego wybrać „Otwórz na PlayBooku” i już możemy cieszyć się wskazaną treścią na większym ekranie. Nie zapominajmy przy tym, że tablet BlackBerry możemy bez żadnych problemów połączyć za pomocą kabla HDMI z telewizorem, aby uzyskać jeszcze większą powierzchnię roboczą.

Czy w takim przypadku potrzebny nam będzie laptop albo dodatkowa klawiatura (której jakoś nie możemy się wciąż doczekać)? Wystarczy przecież PlayBook, w roli ekranu oraz nasz smartfon, służący jednocześnie za klawiaturę i urządzenie wskazujące. Wygląda na to, że OS 2.0 przyniesie więcej dobrego, niż początkowo zakładano.

via: blackberry