BlackBerry wciąż najbezpieczniejszym wyborem profesjonalistów IT

Avatar
Jakub Hajost
28.02.2012

Terminale BlackBerry są nadal postrzegane przez departamenty IT, jako najbezpieczniejsze telefony do pracy. Gdyby spece od IT mogli mieć wpływ na politykę korporacji, wybierali by tylko BlackBerry – powiedział w wywiadzie dla IT Pro Steve Levy, CEO firmy tworzącej aplikacje dla przedsiębiorstw, Verivo.

Platforma Verivo działa w na BlackBerry, telefonach z Androidem oraz iPhone’ach. Nad tymi ostatnimi wciąż krążą pytania o stosowność ich używania do budowania korporacyjnych aplikacji.

Steve Levy narzekał na obecny ostatnio w korporacjach trend mówiący: „przynieś własne urządzenie” (bring your own device). Konsumeryzacja w dużych przedsiębiorstwach doprowadza jego zdaniem do sporego obniżenia bezpieczeństwa danych.

Porównując BlackBerry do produktów Apple, Levy stwierdził: „każdy jest świadomy, że Apple ma tendencję do przejawiania, powiedzmy, większej kontroli od innych. Użytkownicy muszą polegać na ich dyskrecji z własnymi aplikacjami i danymi, więc muszą mieć nadzieję, że nie zdają się na kaprys Apple.”

„Wierzę, że korporacje nie mogą już kontrolować, jakie urządzenie zostanie wprzęgnięte w ich systemy. Pracownicy kiedyś otrzymywali firmowe urządzenia, a teraz przynoszą własne.” – mówił Levy – „Gdyby działy IT mogły wymagać, co pracownicy mogą przynosić do pracy, to byłyby to BlackBerry. To najbardziej zabezpieczone rozwiązanie. Ale czasy, kiedy IT podejmowało takie decyzje, bezpowrotnie minęły”.

via ITPro