A jednak się da – aplikacje z iOS uruchomione na tablecie BlackBerry PlayBook

Avatar
Piotr Barycki
12.06.2012


Wydawało się to wprawdzie niezbyt realne, ale dzięki dociekliwości redaktorów serwisu CrackBerry, wszystko wskazuje na to, że projekt Brine faktycznie istnieje, a dodatkowo ma się całkiem dobrze. Osobom stojącym za jego powstaniem najwyraźniej nie wystarczył fakt, że PlayBook jest w stanie po niewielkich modyfikacjach obsłużyć programy pisane z myślą o Androidzie, opracowując rozwiązanie, dzięki któremu uruchomimy na nim również… oprogramowanie z iOS (iPhone/iPad).

Programista, który jako pierwszy poinformował świat o istnieniu Brine, został szczegółowo odpytany oraz musiał potwierdzić (oczywiście bez udostępniania swoich prac, o czym na tym etapie nie ma jeszcze mowy) swoją prawdomówność testując nadesłane przez redakcję aplikacje, nie posiadające swoich odpowiedników na inne platformy (np. aplikacja serwisu iMore). Przebieg testów został udokumentowany na nagraniach wideo, które – trzeba przyznać – robią ogromne wrażenie.

Oczywiście do finalnego wydania Brine, o ile w ogóle się go doczekamy, pozostało jeszcze sporo czasu, ale fakt, że po odpowiednich zabiegach wykonywane przez niego operacje są w ogóle możliwe, brzmi niezwykle interesująco. Przed osobami rozwijającymi projekt bez wątpienia ogrom pracy, ale jak do tej pory starczyło im zapału i umiejętności. Pytanie tylko, na jak długo?

Niestety trudno zakładać, że w związku z tym RIM już wkrótce otworzy AppWorld nie tylko dla aplikacji z Androida, ale również z iOS. Przede wszystkim jest to rozwiązanie przygotowywane przez stronę trzecią i nie wiadomo, jak mogłyby przebiegać i czy w ogóle doszłoby do jakichkolwiek negocjacji pomiędzy (ewentualnie) zainteresowanymi.

Tak czy inaczej, po raz kolejny przekonujemy się, że w nowym systemie i nowych urządzeniach drzemie ogromna siła. Oby tylko udało się ją w pełni wykorzystać!

via: crackberry