Aplikacja do cyfrowych podpisów już wkrótce dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
08.06.2012

Urządzeń z systemem BlackBerry 10 jeszcze wprawdzie na rynku nie ma i będziemy musieli poczekać na nie co najmniej kilka miesięcy, jednak już teraz kolejne firmy i programiści zapowiadają przygotowanie dla tej platformy licznych aplikacji i rozwiązań, których często mogło nam brakować na wcześniejszych wydaniach tego OS. Wśród nich można wymienić oprogramowanie, umożliwiające cyfrowe podpisywanie dokumentów, którego wprowadzenie, w momencie premiery nowego OS RIM, zapowiada hiszpańska firma grupa Internalia.


Oprogramowanie znajduje się aktualnie we wczesnej fazie beta, w związku z czym o wiele lepszy pogląd jej możliwości zaoferuje nam gotowa już aplikacja dla tabletu BlackBerry PlayBook:

Oczywiście największym problemem programistów będzie optymalizacja swojego produktu na potrzeby mniejszych ekranów (7″ tabletu vs. 4,1″ telefonu), co w przypadku tego typu aplikacji może mieć ogromne znaczenie. Miejmy jednak nadzieję, że operacja przeniesienia oprogramowania zakończy się sukcesem i wraz z innymi nowymi aplikacjami zagości na naszych nowych smartfonów, których spodziewać możemy się jeszcze w tym roku.