BlackBerry AppWorld przekracza granicę 80 000 aplikacji

Avatar
Piotr Barycki
14.06.2012

Powoli, choć jednak dość wytrwale, oficjalny sklep internetowy z aplikacjami dla BlackBerry – AppWorld, zmierza w kierunku magicznej granicy 100 000 dostępnych aplikacji. Dziś udało się pokonać kolejny próg – 80 000.

Wynik ten oznacza roczny przyrost w okolicach 45 000 – 50 000 aplikacji, czyli nawet ponad 4 000 miesięcznie, co choć może nie jest wynikiem powalającym na kolana, z całą pewnością powinno pozwolić większości z użytkowników na znalezienie czegoś dla siebie.

Spośród wszystkich statystyk szczególnie cieszy dynamicznie rozwijająca się kategoria AppWorld dedykowana tabletowi BlackBerry PlayBook, a więc i w konsekwencji BlackBerry 10. Aplikacji zgodnych z nową platformą RIM już teraz jest bowiem ponad 15 000 i liczba ta rośnie najdynamiczniej.

Wszystko to jest przede wszystkim efektem wzmożonej aktywności RIM w środowisku deweloperskim, które niestety we wcześniejszych latach zostało przez kanadyjską firmę nieco niedocenione. Organizowane jednak w ostatnich miesiącach serie konferencji na całym świecie, dedykowane grupy programistyczne oraz nowa, świeża i potężna platforma sprawiają, że BlackBerry (10) zaczęli interesować się zarówno najwięksi producenci gier i aplikacji, jak i programiści skupieni do tej pory na Androidzie czy iOS.

Research In Motion kusi także programistów szansą na uzyskanie ze swojej działalności prawdziwych zarobków, gwarantując im (oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków*), że ich aplikacje w ciągu roku zarobią co najmniej 10 000$. W przeciwnym przypadku Kanadyjczycy wystawią czek na odpowiednią, brakująca sumę.

Nie tak dawno temu AppWorld obchodził swoją trzecią rocznicę i z tej okazji zastanawialiśmy się, co warto przede wszystkim pobrać z jego zasobów. Może od tego czasu pojawiły się programy, które warto dodać do tej listy?

*) Szczegóły tej akcji zostaną ujawnione w najbliższej przyszłości, przed premierą BlackBerry 10