BlackBerry PlayBook 4G pozuje przed kamerą… po raz kolejny

Avatar
Piotr Barycki
06.06.2012

Tablet BlackBerry PlayBook w wydaniu wyposażonym w moduł łączności z siecią operatora, a więc niezależny zarówno od połączenia WiFi, jak i Bridge, zaczyna już powoli osiągać status legendy. Niestety nie tyle z powodu swoich nieprzeciętnych możliwości, co raczej ze względu na fakt, że jego data premiery (nigdy do końca oficjalnie nie sprecyzowana) przypadała już praktycznie na każdy miesiąc w ciągu ostatniego roku. Tym razem, po raz kolejny zresztą, możemy nacieszyć swoje oczy kolejnymi jego zdjęciami oraz dowiedzieć się jednej niezwykle ciekawej rzeczy.

Pomijając bowiem praktycznie całą specyfikację, która jest nam doskonale znana od dłuższego czasu, według informacji podanej przez autora fotografii, tablet BlackBerry PlayBook 4G/3G+ występować będzie wyłącznie z jedną wersją dyskową. W przeciwieństwie do poprzednika z WiFi, który dostępny był z pamięcią flash o pojemności 16, 32 i 64GB, odmiana nowsza do sklepów trafi wyłącznie z pamięcią 32GB. Dlatego też (według informatora), oznaczenie w dolnej części urządzenia zastąpiono po prostu logo BlackBerry.

Oprócz tego parametry pozostają praktycznie niezmienione, z wyjątkiem procesora (1,5GHz, zamiast 1GHz) oraz modułu NFC. Pamięć RAM (1GB), wymiary urządzenia i ekranu, kamery oraz masa będą niemal identyczne jak w tablecie BlackBerry PlayBook 4G.

Niestety źródła w dalszym ciągu milczą, jeśli chodzi o wydanie z ekranem o przekątnej 10”, w związku z czym możemy bezpiecznie założyć, że projekt ten został odłożony na później.

Nie wiadomo również dokładnie kiedy urządzenie miałoby trafić ostatecznie do sprzedaży, choć w tej kwestii najczęściej wspomina się obecnie o okolicach lipca. PlayBook 4G powinien więc w takim wypadku trafić na rynek z oprogramowaniem w wersji 2.1, żeby w przyszłym roku – podobnie jak wersja WiFi – doczekać się aktualizacji do BlackBerry 10.

via: bbin/MAXPDA