Custom Mail Icon – zmień ikony swoich skrzynek pocztowych

Avatar
Piotr Barycki
22.06.2012

Czegokolwiek by nie powiedzieć na temat funkcjonalności skrzynek pocztowych w BlackBerry OS, ich wygląd zewnętrzny może czasem delikatnie znudzić – chociażby ze względu na fakt, że praktycznie wszystkie ich ikony są dokładnie takie same. Oczywiście można próbować zmienić je na własną rękę (co jest możliwe), ale można też do tego celu skorzystać z ogólnodostępnych i niezbyt kosztownych aplikacji.

Jednym z przykładów programów pozwalających nam na nieco zabawy z ikonami naszych skrzynek mailowych jest Custom Mail Icon, wyceniony przez autorów na 2,5zł. Program pozwala nam nie tylko zmienić ikonę na jedną ze znajdujących się w jego bazie lub w pamięci naszego urządzenia, ale również dodać do niej charakterystyczny „dymek” informujący nas na bieżąco o ilości nieprzeczytanych wiadomości.

Custom Mail Icon umożliwia nam również dodanie własnych nazw do utworzonych w ten sposób skrótów do skrzynek pocztowych, dzięki czemu odróżnienie ich od siebie jest jeszcze łatwiejsze. Należy przy tym jednak pamiętać, że program nie tyle modyfikuje wygląd domyślnej ikony, co tworzy zupełnie nową, będącą skrótem do danej skrzynki. W związku z tym należy po utworzeniu nowej ikonki ukryć starszą.

Oczywiście nie jest to program należący do kategorii niezbędnych, ale za 2,5zł – czemu nie?

Pobierz