Emulator Nintendo 64 na tablecie BlackBerry PlayBook!

Avatar
Piotr Barycki
21.06.2012

Tablet BlackBerry PlayBook oraz cała zasilająca go platforma jest bez wątpienia produktem wyjątkowym pod wieloma względami. Działając pod kontrolą systemu, dla którego aplikacje napisane mogą być w kilku wyraźnie różniących się od siebie językach (przy niemal identycznym efekcie końcowym), jest w stanie również obsłużyć programy tworzone z myślą nie tylko o największych konkurentach – Androidzie czy iOS, ale również… konsolach, takich jak np. PlayStation 1 czy (od dzisiaj) Nintendo 64.

Możliwość taką zapewnić ma nam przygotowany przez jednego z użytkowników opensourcebb.com, Mupen64Plus-PB Beta, będący niczym mniej i niczym więcej niż emulatorem gier z wspomnianej konsoli. Oczywiście, zgodnie z uprzedzeniami autora i elementem „beta” w nazwie, nie powinniśmy liczyć na to, że wszystko będzie działo idealnie. Wiele gier powinno jednak pracować bez żadnych problemów.

Pamiętajmy przy tym, że niezbędne jest posiadanie własnych gier – zdobywanie ich z innych źródeł jest łamaniem praw autorskich.

Szczegółowe instrukcje i niezbędne pliki znajdują się w odnośniku poniżej.