FAQ: Tajemnicza żółta gwiazdka w obszarze powiadomień

Avatar
Piotr Barycki
06.06.2012

W ostatnim czasie wśród przesyłanych nam oraz zadawanych na forum pytań nadzwyczaj często pojawiało się pytanie dotyczące nowej ikony, pojawiającej się raz na jakiś czas w obszarze powiadomień ekranu głównego smartfonów BlackBerry. Wśród opinii pojawiały się nawet takie, według których informuje ona o… aktualizacji oprogramowania. Tak jednak nie jest, a rozwiązanie całej tajemnicy jest o wiele łatwiejsze.

Powiadomienie to, jest niczym innym niż metodą promowania przez niezależną od RIM firmę AppsForBB.com swoich kolejnych produktów i jest wyświetlana tylko pod warunkiem, że zainstalujemy (i nie usuniemy) jedną lub większą ilość produktów tej firmy. Ich pełną listę można znaleźć pod tym adresem i obejmuje popularne pozycje z AppWorld, takie jak różnego rodzaju „memory booster”, „RAM optimizer”, „battery optimizer”, etc*.

Jeśli więc mamy jedną z nich na swoim telefonie, musimy się pogodzić z tym, że od czasu do czasu w skrzynce odbiorczej lub w jednym z jej folderów znajdzie się niechciane powiadomienie dotyczące premiery nowej aplikacji tego producenta lub zachęcające do zakupu jednej z aplikacji płatnych.

Aby ją usunąć, wystarczy (w przypadku nowszych systemów) przejrzeć skrzynkę główną „Wiadomości”. W przypadku starszych urządzeń, należy w skrzynce „Wiadomości” wybrać z rozwijanego menu opcję „Foldery” lub „Pokaż foldery” a następnie znaleźć folder opisany jako „Powiadomienia aplikacji” (lub bardzo podobnie), otworzyć go i odpowiednią pozycję odznaczyć jako przeczytane/usunąć powiadomienie.

*) Które w większości przypadków i tak nie działają