Główny projektant Google: Marzę o BlackBerry z Androidem

Avatar
Piotr Barycki
29.06.2012

Pomimo poważnego kryzysu, jaki od kilku miesięcy dotyka Research In Motion, w dalszym ciągu niektóre z wprowadzonych przez niego rozwiązań niezmiennie pozostają na najwyższym poziomie – poziomie, do którego prawdopodobnie nigdy nie dotrze konkurencja. Przede wszystkim chodzi oczywiście o legendarne już niemal klawiatury QWERTY, których skomplementował dziś Matias Duarte, odpowiedzialny projektowanie i nadzór nad rozwojem m.in. interfejsu użytkowania w systemie Android.

Duarte, nawet pomimo spadającej z roku na rok ilości sprzedawanych urządzeń wyposażonych w pełną klawiaturę QWERTY zaznacza, że w dalszym ciągu jest ogromnym fanem tego rozwiązania i jego zespół z „największą przyjemnością” rozpocząłby współpracę z Research In Motion, w celu stworzenia tak wyposażonego smartfonu z Androidem. Jego zdaniem, mimo wszystko, w dalszym ciągu jest na rynku spora ilość osób nie wyobrażających sobie pracy z telefonem bez klawiatury i połączenie tej zalety BlackBerry z możliwościami Androida mogłoby być strzałem w dziesiątkę.

Pomysł przyjęcia Androida jako głównego systemu operacyjnego dla terminali BlackBerry prawdopodobnie nigdy nie zdobył szczególnego uznania wśród członków zarządu Research In Motion. Brak chęci skorzystania z tego rozwiązania wyrażali oni wielokrotnie, choć wśród plotek związanych z debiutem tabletu BlackBerry PlayBook pojawiały się i takie, zgodnie z którymi urządzenie to nie tyle miało być w stanie odtwarzać przekonwertowane aplikacje z tego OS, co wręcz w całości działać pod jego zmodyfikowaną wersją. Ostatecznie z planu tego nic nie wyszło i nigdy nie dowiemy się, jak prezentowałoby się pierwsze tego typu urządzenie od RIM z „obcym” systemem operacyjnym.

via: slashgear