Jak chcemy, żeby wyglądał BlackBerry 10 – przegląd amatorskich (i nie tylko) grafik

Avatar
Piotr Barycki
19.06.2012

Premiera BlackBerry 10 coraz bliżej, niestety w dalszym ciągu nie możemy być pewni, jak wyglądać będzie pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą tego systemu operacyjnego. Wiadomo jedynie tyle, że w pierwszych tygodniach (a może i nawet miesiącach) od premiery Research In Motion nie da nam zbyt wielkiego wyboru, oferując jedynie model wyposażony w ekran o przekątnej ponad 4 cale i pozbawiony jakichkolwiek przycisków. Oczywiście inne formy również ostatecznie trafią na rynek, co tylko dodatkowo pobudza twórczość fanów marki. Zobaczmy więc, jakie w ostatnim czasie pojawiły się najciekawsze grafiki, związane z urządzeniami z BlackBerry 10.

BlackBerry TK Victory

Z całą pewnością zdecydowana większość dotychczasowych użytkowników BlackBerry chciałaby, aby właśnie od podobnie wyglądającego modelu Research In Motion rozpoczął swoją (i naszą) przygodę z nowym systemem operacyjnym. Niestety tak się nie stanie, a urządzenie wyposażone w ogromny ekran dotykowy i klawiaturę QWERTY jednocześnie, jeszcze przez prawdopodobnie dość długi czas pozostanie jedynie w sferze naszych marzeń. Podobnie jak część specyfikacji, którą autor uznał za najbardziej odpowiednią… Nie zmienia to jednak faktu, że RIM będzie musiał w końcu udoskonalić swojego Bolda 9900 i wyposażyć go w BlackBerry 10, aby przekonać do siebie najbardziej zagorzałych miłośników marki. Czekamy!

BlackBerry Blade

Kolejne rozwiązanie, które powinno (przynajmniej teoretycznie) przypaść do gustu miłośnikom urządzeń z fizycznymi klawiaturami, zachowujących przy tym jednak spory ekran dotykowy. BlackBerry Blade miałby bowiem zostać wyposażony w delikatnie wygięty ekran o przekątnej 4,5″ AMOLED, spod którego wysuwałaby się pełna klawiatura QWERTY. Całość miałaby być przy tym niesamowicie cienka i dodatkowo ozdobiona aparatem o rozdzielczości 12 MPX.

Projekt przygotowany został przez kanadyjską firmę Pixelcarve.

BlackBerry Milan

W tym przypadku mamy do czynienia nie tyle z projektem amatorskim, co grafiką, która najprawdopodobniej niezbyt oficjalnymi kanałami opuściła biura projektowe Research In Motion. Nie wszystkie szczegóły na temat tajemniczego BlackBerry Milan są pewne, jednak nawiązania do pierwotnego wyglądu BlackBerry Colt (lub aktualnie: BlackBerry 10 Dev Alpha) są zbyt wyraźne, aby zakładać, że są całkowicie przypadkowe.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo jak ostatecznie zakończy się los tego urządzenia. Według ostatnich informacji projekt ten został przywrócony do życia i możliwe, że w podobnej formie trafi na rynek, jednak naszym zdaniem wiele zależy od tego, jak wyglądać będzie pierwszy terminal wyposażony wyłącznie w ekran dotykowy. Wtedy będzie wystarczyło dołożyć do niego wysuwaną klawiaturę i… już.

BlackBerry Colt/London

Kolejny projekt, który wyszedł najprawdopodobniej spod rąk pracowników RIM przedstawia urządzenie o wyglądzie prawdopodobnie najbardziej stonowanym i przy okazji najbardziej zbliżonym do… BlackBerry 10 Dev Alpha, które otrzymał każdy uczestnik BlackBerry 10 Jam w Orlando i które może otrzymać każdy uczestnik BlackBerry 10 Jam w Warszawie. Niestety nie mamy żadnej pewności, że finalna wersja telefonu będzie choć trochę zbliżona do przedstawionego na powyższej grafice.

BlackBerry 10 (autor: John Anastasiadis)

Zdecydowanie jeden z najciekawszych i najatrakcyjniejszych pod względem wizualnych projektów, przygotowany przez Johna Anastasiadisa i zaprezentowany zaledwie kilka dni temu. W przeciwieństwie do poprzednich podejść do wyglądu urządzeń z BlackBerry 10, tym razem Anastasiadis mój przynajmniej częściowo wzorować się na wyglądzie BlackBerry 10 Dev Alpha, dzięki projekt może mieć więcej wspólnego z realnym produktem końcowym, niż wydaje nam się na chwilę obecną. Oczywiście pod warunkiem, że będzie miał sporo szczęścia 🙂

A jak powinien wyglądać model z BlackBerry 10, który od razu zmusiłby Was do zakupu? Może znajduje się w powyższych zbiorze?