Jak korzystać z podstawiania wyrazów na BlackBerry z klawiaturą QWERTY?

Avatar
Piotr Barycki
28.06.2012

Owszem, klawiatury fizyczne QWERTY i bez dodatkowego, programowego wspomagania, nie mają praktycznie żadnej konkurencji i zapewniają rewelacyjną prędkość pisania, zwłaszcza w przypadku chociażby 9900 Bold. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie najwygodniejsze we wszystkich sytuacjach, zwłaszcza jeśli np. jesteśmy zmuszeni do używania telefonu z pomocą wyłącznie jednej ręki. Aktywując podstawianie wyrazów w obecnym BlackBerry OS, możemy również uzyskać namiastkę BlackBerry 10, w którym ta funkcja stanie się jeszcze ważniejsza niż do tej pory.

Aby uruchomić podstawianie/zgadywanie wyrazów, należy otworzyć menu Opcje -> Wpisywanie i język – Pisanie – Styl: Zgadywanie. Do tego, w opcjach zaawansowanych tej funkcji możemy dodatkowo skonfigurować czy telefon ma się uczyć wszystkich wprowadzanych przez nas słów, podpowiadać nazwy kontaktów lub nawet uczyć się wszystkich słów, które docierają do nas w wiadomościach email. Aktywując to rozwiązanie możemy sobie w bardzo szybkim czasie zapewnić rozbudowany słownik, podpowiadający odpowiednie słowa praktycznie we wszystkich przypadkach.

Oczywiście Zgadywanie wyrazów ma prawdopodobnie tyle samo zalet, co wad, jak chociażby wymuszenie niezbyt naturalnego ruchu palca z klawiatury do ekranu, ale bez wątpienia są przypadki, kiedy może się ono naprawdę przydać.