Jak mógłby wyglądać następca BlackBerry Bold z OS 10?

Avatar
Piotr Barycki
24.06.2012

O ile wszyscy z niecierpliwością czekają na to, co zaprezentuje Research In Motion wraz z premierą systemu operacyjnego BlackBerry 10, o tyle z całą pewnością zdecydowana większość dotychczasowych użytkowników zainteresowana jest najbardziej pierwszym terminalem z tym OS i fizyczną klawiaturą (a nie jedynie ekranem dotykowym), do której przyzwyczaił nas kanadyjski producent. Na szczęście zawsze znajdą się użytkownicy, którzy w czasie oczekiwania nie próżnują, czego efektem jest chociażby powyższy projekt, przedstawiający wizję wyglądu następcy BlackBerry 9900 z BlackBerry OS 10.

Wizualizacja nowego Bolda, będąca po raz kolejny dziełem Johna Anastasiadisa, ma łączyć w sobie najlepsze cechy (w tym oczywiście i klawiaturę) z 9900 i Porsche Design P’9981 z nowoczesnym, wyraźnie odświeżonym wyglądem, uwzględniającym specyfikę BlackBerry 10 (m.in. brak TrackPada). Trzymanie telefonu miałoby zostać ułatwione przez zastosowanie za bocznych krawędziach gumy (jak chociażby w 9780), dzięki czemu ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z ręki byłoby minimalne.

Choć  wygląd całego urządzenia jest kwestią gustu, prawdopodobnie kilka z zaprezentowanych elementów znajdzie swojego potwierdzenie w niezbyt odległej przyszłości. Zaczynając oczywiście od klawiatury, przez bardzo możliwy brak TrackPada (choć nie zostało to jeszcze w żaden sposób potwierdzone), aż po pionowy, o wiele większy niż do tej pory ekran. W przypadku tego ostatniego powinniśmy się spodziewać, że Research In Motion, chcąc ułatwić programistom życie, będzie najprawdopodobniej dążył do zachowania tej samej rozdzielczości i/lub proporcji wyświetlacza w kolejnych modelach. W ten sposób raz przygotowane aplikacje faktycznie mogłyby być bez żadnych problemów dostępne dla wszystkich urządzeń.

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, czy finalne urządzenie będzie w jakimkolwiek stopniu podobne do przedstawionego na powyższej grafice, sama wizja nawet 9900 z zainstalowanym OS 10 prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie!

via: crackberry