Jak przygotować nasze BlackBerry na UEFA EURO 2012™?

Avatar
Piotr Barycki
08.06.2012

Do rozpoczęcia największego piłkarskiego święta tego roku pozostało już zaledwie kilka godzin, które większość z nas z całą pewnością spędzi na przygotowywaniu do otwierającego imprezę meczy Polska – Grecja. Oczywiście to, jak przygotować siebie i otoczenie do zabawy wiedzą wszyscy. Jak jednak przygotować do imprezy nasz smartfon? Postaraliśmy się przynajmniej trochę ułatwić to zadanie, kompletując (z Waszą pomocą!) zestaw najbardziej przydatnych aplikacji.

Oficjalna aplikacja UEFA EURO 2012™

Oczywiście dla platformy BlackBerry nie zabrakło najważniejszej, oficjalnej aplikacji dostarczanej niemal bezpośrednio przez organizatora za pomocą BlackBerry AppWorld.

UEFA EURO 2012 app with Orange nie tylko działa błyskawicznie, ale również oferuje szeroki zakres zarówno podstawowych, jak i dodatkowych możliwości. Z poziomu ekranu głównego możemy więc uzyskać dostęp do ogólnego grafiku spotkań, a także wybrać naszych faworytów, których terminarze i wyniki będziemy sprawdzać najczęściej, umieszczając skróty do nich bezpośrednio po uruchomieniu aplikacji.

Program daje również dostęp do praktycznie wszystkich niezbędnych wiadomości, zdjęć, nowości, nagrań wideo oraz zawiera w sobie skrócone przewodniki po Polsce i Ukrainie, wraz z opisami miast, w których odbywać się będą mecze. W ustawieniach możemy też niemal dowolnie skonfigurować, o jakich wydarzeniach z EURO 2012 chcemy być informowani na bieżąco, a co będziemy sprawdzać sami „od czasu do czasu”.

Jakby tego było mało, dodatkowa funkcja „Fan Kit” pozwoli nam przyozdobić wykonane przez nas zdjęcia akcesoriami w barwach naszej ulubionej drużyny narodowej.

UEFA EURO 2012 app with Orange dostępny jest w języku polskim (włącznie z treścią wiadomości) dla większości urządzeń z OS 5.0 i nowszymi.

ScoreMobile FC

Oficjalna aplikacja EURO2012 może mieć jedną wadę – jest ogromna (jak na standardy BlackBerry) i zajmuje około 6MB w pamięci naszego telefonu. W przypadku starszych urządzeń (oraz urządzeń nie wspieranych przez tą aplikację), może to skończyć się tym, że nie będziemy mogli z niej w ogóle korzystać lub użytkowanie jej będzie bardzo niewygodne. Z pomocą przychodzi na szczęście uznany od lat Score Mobile w wydaniu piłkarskim – FC, zaktualizowany niedawno specjalnie z myślą o nadchodzących Mistrzostwach Europy.

ScoreMobile FC zajmuje zaledwie 1MB, oferując przy tym bardzo zbliżone do oficjalnej aplikacji możliwości, dostarczając nam zarówno wyników na żywo, jak i dodatkowych informacji na temat drużyn czy innych wydarzeń związanych z imprezą. Co ważne, jeśli jesteśmy fanami piłki nożnej nie tylko na czas mistrzostw, w późniejszym czasie nie musimy usuwać aplikacji, która stanie się doskonałym źródłem informacji na temat największych i najpopularniejszych (oraz tych trochę mniej) lig piłkarskich.

Kolejarz

Kiedy już dowiemy się dokładnie kiedy i gdzie odbywają się mecze, a do tego wszystkiego posiadamy na nie bilety, czas wybrać się w drogę. O ile mecz nie odbywa się w naszym mieście, prawdopodobnie zmuszeni będziemy do wyboru jednego z wielu środków transportu publicznego, z których najbardziej ekonomicznym może okazać się pociąg. Aby nie męczyć się z mobilną wersją strony PKP, możemy skorzystać z niezwykle przydatnej aplikacji „Kolejarz”, która umożliwi nam dostęp do rozkładów jazdy o wiele szybciej i w formie o wiele bardziej przejrzystej.

UbiNav

Do celu można też oczywiście (kto nam zabroni?) dotrzeć samochodem. Jeśli nie posiadamy dedykowanej nawigacji samochodowej, możemy skorzystać z modułu wbudowanego w nasz telefon, wspomaganego aplikacją UbiNav Polska, która w ostatnim czasie wydana została w wersji z siedmiodniowym abonamentem w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Taxity

Oczywiście może się zdarzyć i tak, że mecze, na które zdecydowaliście się wybrać, będą odbywać się w Waszym mieście, jednak nie macie zamiaru dojeżdżać na nie komunikacją miejską. W takim przypadku nieoceniona może okazać się aplikacja Taxity, która z powodzeniem pozwoli nam błyskawicznie sprawdzić ceny taksówek i zamówić jedną z nich bezpośrednio z poziomu programu lub za pomocą klasycznego połączenia telefonicznego.

BeWeather

Nie wszyscy będą mieli podczas EURO szczęście oglądania rozgrywek pod dachami stadionów lub w domowym zaciszu. Przed wyjściem na miasto warto więc wiedzieć, w co się ubrać i co zabrać ze sobą (chociaż podobno, do stref kibica nie wejdziemy z parasolkami). Idealnym, wielokrotnie sprawdzonym rozwiązaniem będzie w tym przypadku darmowa odmiana BeWeather, która oprócz możliwości sprawdzenia pogody w trzech dowolnych miastach (wersja płatna nie posiada tego ograniczenia), pozwoli nam m.in. na wyświetlenie jej na aktywnej ikonie aplikacji.

Przewodnik TV

Aplikacja dedykowana tym, których EURO albo w ogóle nie interesuje, albo planują oglądać je wyłącznie w telewizji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj możliwość błyskawicznego dodawania pozycji z programu TV do kalendarza, dzięki czemu nawet w trakcie największego piłkarskiego szaleństwa nie zapomnimy np. o tym, aby… oglądnąć kolejny odcinek naszego ulubionego serialu.

BlackBerry Protect

Bez wątpienia podczas EURO wszyscy będą mili, przyjaźni i natychmiast odniosą nam nasz telefon, w przypadku gdyby przypadkiem wypadł nam z kieszeni, jednak warto ubezpieczyć się chociażby na wypadek, kiedy tak utracony telefon natychmiast wpadł np. pod koła samochodu albo tłum kibiców. Do tego oczywiście najlepiej przyda nam się oficjalny BlackBerry Protect, który zapewni nam dostęp do bezprzewodowo zapisywanej kopii zapasowej oraz opcji namierzania telefonu czy zdalnego usuwania wszystkich przechowywanych na nim danych.