Jak przywrócić Device Analyzer i odblokować dodatkowe funkcje Application Resource Monitor?

Avatar
Piotr Barycki
26.06.2012

Najnowsza wersja OS 7.1, która do tej pory trafiła na model 9900 Bold, a już wkrótce powinna zawitać również na pozostałych terminalach z OS 7.0/7.1, wprowadziła kilka mniejszych i większych nowości i usprawnień, spośród których jednym z najważniejszych jest bez wątpienia BlackBerry Application Resource Monitor. Aplikacja ta pozwala nam automatycznie wykryć programy, które w zbyt dużym stopniu wykorzystują baterię, dzięki czemu nasz akumulator starczy na o wiele dłużej. Niestety nie wszystkie jego funkcje są domyślnie odblokowane, a przy okazji z systemu zniknął dość przydatny BlackBerry Device Analyzer. Jak przywrócić go do łask i odblokować dodatkowe funkcje Application Resource Monitor?

Okazuje się, że sposób jest bardzo prosty i odnalazł go w dokumentach RIM użytkownik naszego forummarecki. Jedynym co musimy zrobić, jest skorzystanie z dwóch uwielbianych przez użytkowników BlackBerry „magicznych kodów”:

Jak przywrócić BlackBerry Device Analyzer

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że brak BB DA nie jest błędem. Research In Motion postanowił od tego wydania oprogramowania systemowego ukryć ten element OS, nawet pomimo tego, że jest on zawsze domyślnie instalowany na urządzeniu.

Aby uzyskać do niego dostęp należy:

  • Z menu głównego urządzenia wybrać „Opcje”
  • Przytrzymać klawisz ALT i wpisać BBDA
  • Na ekranie powinna zostać wyświetlona informacja o odblokowaniu  BlackBerry Device Analyzer

Od tego momentu aplikacja jest ponownie widoczna w menu Opcje – Urządzenie – Zaawansowane ustawienia systemu – BlackBerry Device Analyzer

Jak odblokować dodatkowe funkcje Application Resource Monitor?

Odblokowanie dodatkowych funkcji Application Resource Monitor jest jeszcze łatwiejsze, głównie z powodu tego, że aplikacja nigdzie się nie ukrywa i jest zawsze dostępna w menu. Aby „odsłonić” bonusowe opcje, na których brak, w porównaniu do prezentowanych przez RIM informacji, skarżyli się użytkownicy, wystarczy na ekranie aplikacji wpisać FLTR.

Miłego kontrolowania swoich telefonów!