Jak zmienić długość drzemki bezpośrednio z okna powiadomienia?

Avatar
Piotr Barycki
18.06.2012

Z funkcją drzemki w BlackBerry OS miał do czynienia prawdopodobnie każdy, kto tylko korzysta z telefonu jako budzika i prawdopodobnie każdy mógł przekonać się o jednym drobnym niedociągnięciu. Z poziomu okna powiadamiającego nas o tym, że powinniśmy już wstawać, nie możemy ustalić czasu, przez jaki nasza „ostatnia, ale to naprawdę ostatnia” drzemka miałaby trwać. Na szczęście rozwiązanie, choć głęboko ukryte w systemie, nie jest wcale zbyt trudne.

Jedyne co należy zrobić, to uruchomić aplikację systemową „Kalendarz”, wcisnąć klawisz menu, z rozwijanego menu wybrać „Opcje” i wpisać (mimo, że litery nie będą się wyświetlać) litery acsz. Operacja ta powinna zostać potwierdzona oknem dialogowym podobnym do tego, który został przedstawiony na powyższym zrzucie ekranu. W przypadku, kiedy kod ten nie zadziała za pierwszym razem, można próbować wprowadzić go wraz z wciśniętym klawiszem „ALT”.

Od tego momentu, zawsze kiedy nasz kalendarz lub budzik poinformuje nas o zapisanym wcześniej wydarzeniu lub konieczności wyjścia z łóżka, możemy praktycznie dowolnie (od 5 minut do 60 minut) zmienić czas, po jakim zostaniemy ponownie poinformowani. Proste i przyjemne, prawda?

via: crackberry/berryrevie