Kolejne szczegóły na temat ekranów OLED w BlackBerry N

Avatar
Piotr Barycki
27.06.2012

Wiemy już doskonale, że w najnowszych modelach z serii N, która stanowić będzie naturalne rozwinięcie serii Bold z systemem operacyjnym BlackBerry 10, zastosowane zostaną ekrany wykonane w technologii OLED. Najwyraźniej jednak ich wybór nie był zupełnie przypadkowy i Research In Motion ma cały szereg planów związanych właśnie z zaletami tego typu wyświetlaczy.

Biorąc pod uwagę udostępnione do tej pory dokumenty oraz dokumenty, które dostały się do sieci dzisiaj, seria N będzie przeznaczona z całą pewnością dla dotychczasowych miłośników BlackBerry, ceniących sobie przede wszystkim wygodną klawiaturę QWERTY, a także długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Po raz kolejny bowiem pojawia się wzmianka o możliwościach wykorzystaniach cech ekranu OLED do zaoszczędzenia jak największej ilości energii, poprzez optymalizację oprogramowania i zastosowanie jak największej ilości czarnych elementów graficznych w systemie.

BlackBerry 10, w przypadku urządzeń z ekranami OLED, ma również automatycznie regulować natężenie barw, tak aby w jak największym stopniu zachować nie tylko baterię, ale również żywotność całego ekranu. W efekcie, w przypadki kiedy np. tło danej aplikacji jest białe (jako przykład podano Documents To Go), system będzie starał się automatycznie zmienić je na jak najbardziej szare. Nie wiadomo jednak, czy ma być to funkcja dostępna dla wszystkich aplikacji, czy też jedynie aplikacji systemowych.

Tym razem jednak nie zapomniano również o stronie wizualnej całego przedsięwzięcia. Ekran OLED i jego doskonałe wyświetlanie czarnego koloru, wraz z chociażby belką mającą znajdować się tuż nad klawiaturą fizyczną, ma zapewnić wrażenie „zlewania” się ekranu z pozostałą częścią urządzenia. Bez wątpienia każdy, kto choć raz miał do czynienia z telefonem wyposażonym w taki ekran, doskonale wie o czym mowa.

Możemy się więc spodziewać, że seria N powinna zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników potrzebujących klawiatury QWERTY, podczas gdy seria L będzie posiadać nieco mniej tak ciekawych rozwiązań, jak chociażby te, związane z ekranem OLED. Choć tak naprawdę, wszystko jeszcze przed nami!

via: n4bb