Live Tracker Monitor – nadzór nad smartfonami BlackBerry z poziomu tabletu

Avatar
Piotr Barycki
12.06.2012

 

Wśród najciekawszym możliwości tabletu BlackBerry PlayBook bez wątpienia na pierwszym miejscu należy wymienić głęboką integrację ze smartfonami oferowanymi przez tego samego producenta. Możliwość bezprzewodowej i błyskawicznej synchronizacji praktycznie wszystkich danych, wykorzystywanie telefonu jako pilota zdalnego sterowania, klawiatury czy myszki, to z pewnością cechy, które pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Dlaczego jednak nie przenieść tej integracji o poziom wyżej, chociażby korzystając z tytułowego Live Tracker Monitor?

Wprowadzona dziś na rynek aplikacja występuje w dwóch wersjach – płatnej, pozwalającej na obsługę maksymalnie 10 smartfonów BlackBerry jednocześnie oraz darmowej, pozwalającej na przetestowanie tego rozwiązania na dwóch smartfonach. Jej podstawowym zadaniem jest prezentacja na ekranie naszego tabletu dokładnej lokalizacji użytkowników BlackBerry, posiadających zainstalowaną komórkową odmianę Live Tracker Monitor (i oczywiście zgadzających się na śledzenie). Według zapewnień producenta, informacje na ten temat podawane są w czasie rzeczywistym, a dzięki korzystaniu z wbudowanego modułu GPS, pozwalają na niesamowicie precyzyjne ustalanie położenia.

Oczywiście rozwiązanie, nawet jeśli darmowe, nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim dane na temat lokalizacji aktywnych użytkowników przechodzą (bo muszą…) przez serwer należący do jej twórców, w związku z czym, jej zastosowanie na większą skalę (np. w dużych firmach) może nie być najlepszym pomysłem. Poza tym pozostawienie włączonego GPS, aplikacji Live Tracker Monitor i aktywnej transmisji danych do serwera może być dla baterii dość sporym obciążeniem.

Tak czy inaczej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, czy takie rozwiązanie np. w małej firmie lub w domu nie okaże się całkiem atrakcyjne.