Nowy zrzut ekranu z BlackBerry 10 – książka adresowa

Avatar
Piotr Barycki
16.06.2012

Do premiery pierwszego urządzenia z BlackBerry 10 pozostały jeszcze wprawdzie w najlepszym przypadku ponad dwa miesiące, jednak najwyraźniej każdy czas jest dobry, aby ujawnić kolejne zrzuty ekranu pochodzące z tego właśnie systemu.

Tym razem trafił nam się obraz przedstawiający jedną z zakładek aplikacji „Kontakty”, dość wyraźnie różniąca się od tego, co mieliśmy okazję oglądać chociażby w dotychczasowych wydaniach BlackBerry PlayBook OS, nie wspominając już o starszych odsłonach BlackBerry OS.

Najwyraźniej nowy system operacyjny RIM wprowadzi m.in. możliwość łatwiejszego dostępu do danych kontaktowych osób, które oznaczymy jako „Ulubione” i ich ikony wyświetlane będą nad całą listą naszych znajomych. W ten sposób będziemy mogli za pomocą zaledwie jednego lub dwóch kliknięć wykonać połączenie, wysłać SMS, email, etc.

Oczywiście w dalszym ciągu wiele pozostaje do ujawnienia, a powyższa funkcja z pewnością nie należy do kategorii zbyt imponujących, jednak z każdym dniem i każdym zrzutem ekranu z BB10 jesteśmy coraz bliżej nakreślenia przynajmniej ogólnego obrazu nadchodzącego OS. Nasze podsumowanie dotychczas zebranych informacji na temat BlackBerry 10 można odnaleźć w tym miejscu.

via: crackberry