Orange aktualizuje regulamin, 500 MB wraca do oferty

Avatar
Piotr Barycki
30.06.2012

AKTUALIZACJA: Co ciekawe, z oferty znikły taryfy prepaid…

Obawy o ewentualne usunięcie w Orange z zestawu usługi BIS dodatkowego pakietu danych w wysokości 500MB okazały się na szczęście całkowicie niesłuszne – na stronie operatora można nareszcie znaleźć ujednolicony regulamin.

Zgodnie z początkowymi deklaracjami Orange, pakiet 500 MB przysługuje wszystkim użytkownikom, którzy zdecydują się na aktywację usługi lub aktywowali ją już wcześniej:

pakiet 0,5 GB do wykorzystania na terenie objętym zasięgiem sieci Orange, świadczonym przez Operatorana połączenia transmisji danych GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA, przy ustawieniach APN: internet lub wap.Taktowanie w ramach pakietu 0,5 GB odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 10 kB. Przesyłaniedanych wychodzących i przychodzących jest liczone łącznie. Po zakończeniu sesji pakietowego przesyłaniadanych ilość przesyłanych danych jest zaokrąglana w górę do pełnej paczki. Po wykorzystaniu pakietu 0,5GB naliczana jest opłata w wysokości zgodnej z obowiązującym Klienta cennikiem usług.

Niestety, po przekroczeniu limitu nie otrzymujemy tzw. „lejka” i zamiast spadku prędkości, możemy zaobserwować wzrost miesięcznych wydatków. Na szczęście Orange deklaruje, że użytkownik zostanie „niezwłocznie powiadomiony” za pomocą wiadomości SMS o przekroczeniu dostępnego pakietu, a także może w dowolnym momencie sprawdzić jego stan, wysyłając bezpłatnego SMS o treści ILE BBBIS na numer 804.

Koszt usługi nie ulega zmianie.