Pierwsze szkice BlackBerry AppWorld dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
27.06.2012

Wiemy już jak mniej więcej będzie działać interfejs BlackBerry 10, jak prezentować będą się dwa urządzenia pracujące pod jego kontrolą i jak będzie wyglądać BlackBerry Messenger dla tego systemu, a dziś możemy zobaczyć, jak prawdopodobnie wyglądać będzie sklep z aplikacjami – BlackBerry AppWorld, w nowym wydaniu.

Niestety oprócz samych szkiców (ostateczna wersja będzie bez wątpienia o wiele bardziej dopracowana), do sieci nie dostało się zbyt wiele dodatkowych informacji na temat ogólnych zmian w AppWorld. Wiadomo jedynie, że przycisk „Pobierz/Kup”, po pobraniu lub kupnie zostanie zastąpiony przyciskiem „Dodaj recenzję” (do tej pory osobnym), a kategoria z najpopularniejszymi aplikacjami zyska nazwę „Trending” i prawdopodobnie będzie o wiele bardziej rozbudowana niż do tej pory.

Niezależnie jednak od wyglądu i funkcjonalność, nikt raczej nie będzie się spierał, że w tym przypadku są to kwestie drugoplanowe, a na pierwszy plan wysuwa się zawartość  sklepu. Wprawdzie już teraz praktycznie gotowych (lub całkowicie gotowych) jest ponad 15 000 aplikacji a z całą pewnością na tygodnie przed premierą pojawi ich się jeszcze więcej, ale tym razem brak najważniejszych aplikacji (Skype, etc) w momencie startu może przesądzić o porażce platformy.

via: blackberryos