Pierwsze zrzuty ekranu z BBM dla BlackBerry 10 (i niecodzienne wykorzystanie ekranu OLED)

Avatar
Piotr Barycki
26.06.2012

Przed nami najwyraźniej niezwykle ciekawy tydzień. Zaraz po publikacji pierwszych informacji na temat dwóch głównych serii urządzeń z BlackBerry 10, do sieci dostały się pierwsze szkice jednego z najpopularniejszych na świecie komunikatorów w nowej odsłonie.

Nie sam wygląd jest jednak bez wątpienia najważniejszy (bo bez wątpienia będzie on nieco bardziej doszlifowany), ani to, że RIM może umożliwić wybór szaty graficznej i kolorów BBM. Najciekawsze jest wykorzystanie w tym przypadku technologii OLED, która podczas wyświetlania czarnego koloru zużywa o wiele mniej energii, przez co pozwala na zapewnienie o wiele dłuższego czasu pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu. Z tego właśnie powodu BBM na terminalach wyposażonych w ekran OLED (seria N) będzie prawdopodobnie wyposażony właśnie w taki zestaw „kompozycji” dla BlackBerry Messengera.

Na początku takie rozwiązanie ma pozwolić na zaoszczędzenie do 25% energii potrzebnej na identyczne czynności w przypadku zwykłego ekranu, natomiast docelowo oszczędność ta ma sięgać nawet 75%.

Pierwszy model z serii N powinien trafić na rynek już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Niestety większa ilość szczegółów nie została na razie podana ani oficjalnie, ani nieoficjalnie do wiadomości publicznej.

Zapowiada się niesamowicie ciekawie!