Płatności operatorskie w AppWorld trafiają do Niemiec

Avatar
Piotr Barycki
20.06.2012

Kolejny miesiąc i klienci kolejnej sieci mogą skorzystać z możliwości, jakie dają im płatności operatorskie w BlackBerry AppWorld. Tym razem rozwiązanie to udostępnione zostało klientom niemieckiej sieci O2.

Zasada działania tego rodzaju płatności jest niezwykle prosta. Po odpowiedniej konfiguracji i aktywacji opcji w AppWorld, wszystkie koszta wynikające z zakupów czy subskrypcji dokonywanych za pomocą BlackBerry AppWorld, doliczane są do naszego rachunku telefonicznego. Opłaty za abonament oraz za aplikacje uiszczamy więc tylko raz w miesiącu i za pomocą jednego przelewu. Dalszym podziałem pieniędzy zajmuje się już sam operator.

Rozwiązanie to z powodzeniem zostało już przetestowane i wdrożone u ponad 40 operatorów sieci komórkowych na całym świecie, a Research In Motion ma również nadzieję, że wraz z upływem czasu ta forma płatności stanie się standardem dla znakomitej większości sieci.

Do tej pory wśród europejskich sieci na takie rozwiązanie zdecydował się jako jeden z pierwszych m.in. hiszpański oddział Vodafone, zachęcając przy tym swoich klientów do korzystania z niego za pomocą licznych promocji, w których za niezbyt kosztowne zakupy można było wziąć udział w losowaniu m.in. tabletu BlackBerry PlayBook oraz najnowszych terminali z serii BlackBerry 7.

W Polsce publicznie zainteresowanie tego typu płatnościami wyraził jak na razie jedynie Plus, co nie oznacza jednak, że rozwiązanie to zostanie w najbliższym czasie udostępnione jego klientom.

Jeśli ktoś mieszka jednak na terenie Niemiec i korzysta z usług oferowanych przez O2, gorąco zachęcamy do przetestowania nowej formy płatności.

via: telecompaper