Plus wprowadzi BlackBerry 9380 Curve?

Avatar
Piotr Barycki
07.06.2012

Pomimo tego, że od światowej premiery pierwszego dotykowego urządzenia BlackBerry z serii Curve minęło już kilka miesięcy i w niektórych przypadkach operatorzy zaprzestają jego dystrybucji, urządzenie to – biorąc pod uwagę szczególnie cenę – może okazać się całkiem ciekawą propozycją m.in. na naszym rynku, gdzie prawdopodobnie, zaraz po sieci Play, na jego wprowadzenie zdecyduje się Plus.

Wyraźnym sygnałem, wskazującym na zainteresowanie tego operatora modelem 9380, jest udostępnienie oprogramowania dla niego na dedykowanej podstronie BlackBerry.com. Oczywiście nie przesądza to ostatecznie o wprowadzeniu go do cenników – wśród dostępnych na tej liście modeli znajduje się chociażby większy „brat” 9380 – 9860 Torch, który oficjalnie nigdy nie wszedł do dystrybucji Plusa.

Na razie jedynym polskim operatorem, który oficjalnie potwierdził udostępnienie w najbliższej przyszłości 9380 swoim klientom pozostaje Play. Ten jednak nie zdecydował się na podanie daty premiery tego urządzenia w swojej sieci.

Dla przypomnienia, BlackBerry 9380 Curve oferuje pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,2″ i rozdzielczości 480×360, system operacyjny BlackBerry 7.1 m.in. z obsługą technologii NFC oraz radia FM, aparat o rozdzielczości 5MPX (EDoF) a także GPS, WiFi i 3G.